“لیدو” اولین پلتفرم جامع آموزش مهارت های زندگی به کودک و نوجوان در ایران

هویت اصلی لیدو چیست؟

لیدو استاد توانمند، آگاه و عاشقی ست که با توجه و تعهد، تصمیم دارد جامعه ی کودکان و نوجوانان (رده سنی ۷ الی 18) را که نیاز جدی به دریافت آگاهی و مهارت های زندگی دارند، حمایت نموده آنچه در مدارس نمی آموزند را به ایشان ارائه دهد! همچنین بر آن است تا در همین راستا صاحبین دانش مرتبط و علاقمند را شناسایی و جهت همکاری گرد هم آورد.

چرا لیدو می خواهد این کار را بکند؟

رویای لیدو آن است که بتواند جوانانی شادتر ، آرام تر و کارآمدتر برای نسل بعد پرورش دهد. بتواند دانش، آگاهی و خردی را که از نسل های قبل بدست آمده به آنها منتقل نموده از تجربه های مکرر خطاهای احتمالی پیشگیری نماید… که آغاز این مسیر به طور حتم از ذهن پاک، توانمند و نیازمند به پرورش، کودک و نوجوان خواهد بود...

چه کسانی بیشترین  بهره را از پلتفرم لیدو می توانند ببرند؟

تمام کسانیکه تحت عنوان مشاور، روان شناس، استاد معنوی، صاحب کسب و کار، مربی، منتور، معلم، استاد و صاحب سرمایه و  … دارای دانش یا ابزار مرتبط هستند. و متقابلاً تمام کودکان، نوجوانان، خانواده ها و سرپرستهای ایشان که  به دنبال رشد فردی، اجتماعی و تجربه ی احساس موفقیت و خوشبختی در این نسل هستند.

لیدو متکی به شخص است یا سازمان یا یک تیم ؟

لیدو یک “پلتفرم” (متکی به شخص حقیقی) ست؛ به معنی بستری که در شرایط آنلاین و آفلاین تمرکز آن بر ارزش آفرینی بر اساس تعامل دو سویه بین ارائه دهندگان سرویس و دریافت کنندگان آن می باشد.ایده ی لیدو بعد از چندین سال، در آغاز ایام قرنطینه ی ویروس کووید _ 19 برابر با دی ماه 1398  وارد فرایند عملیاتی و در دی ماه 1399 وارد بازار شده است.

 

اعضای پلتفرم

لیدو و تیم مربیان، مدرسین و مجربین

بعد از فیلترینگ علمی و اخلاقی توسط دبیر علمی پلتفرم لیدو، مربیان و مدرسین متخصص و مجرب، طی توافقات مالی و زمانی دعوت به همکاری در این پلتفرم می شوند؛ که همگی متعهد به همراهی جامعه کودک و نوجوان تا متعالی ترین نقطه ی مورد نظر می باشند.شرط لازم و کافی این همکاری عشق به پرورش کودک و نوجوان و دانش تخصصی در این زمینه های مرتبط می باشد.

موضوعاتی که در این پلتفرم قابل ارائه و آموزش هستند به چهار دسته تقسیم می شوند که عبارتند از:

مشاوره و آموزش در خصوص موضوعات توسعه فردی و روابط بین فردی (بر اساس مهارت های ده گانه زندگی سازمان جهانی بهداشت)؛

مشاوره و آموزش در خصوص موضوعات دانش کسب  و کار

و سایر مهارت های پیشنهادی مکمل از جمله: شطرنج، نگارش، خوشنویسی، شعر و داستان نویسی، نقاشی، عکاسی، موسیقی، روش مطالعه، فنون مذاکره، زبان بدن، زبان های خارجی، حفاظت از محیط زیست، گردشگری، آشپزی، دفاع شخصی، درمان و بهداشت شخصی، بلوغ، حقوق شهروندی، قوانین اجتماعی، روش تحلیل داده ها و …

لیدو و مدیران مدارس

با توجه به اثر گذاری مستقیم مدارس در روند آموزش و پرورش کودک و نوجوان و در رآس آن مدیران محترم مدارس، یکی از اعضای اصلی و تصمیم ساز و هدایتگر این پلتفرم “مدیران مدارس” می باشند. بدیهی ست بخش مهمی از این رشد و تعالی را مدیون انتخاب آگاهانه این عزیزان در خصوص ورود مباحث آموزشی جدید در سیستم آموزشی کودک و نوجوان خواهیم بود چراکه در صورت توافق برخی از دوره ها در مدارس به صورت حضوری برگزار خواهند شد.

لیدو و والدین

نقش “پدران، مادران و سرپرستان” کودک و نوجوان یکی از حیاتی ترین نقش های رشد در آنهاست. و این عزیزان نیز با درک ضرورت و ترغیب کودک و نوجوان جهت حضور در کلاسهای آموزشی نام برده، و همراهی در انتقال مفاهیم، یکی از رهبران اصلی این رسالت بزرگ اجتماعی خواهند بود. و روشن است نسل بعد، قبل از هر چیز  وهرکس، قدردان والدین آگاه خود و انتخاب آگاهانه شان خواهند شد. *شایان ذکر است که هر یک از والدین در صورت صلاحدید، می توانند مستقل از مدرسه، شخصا در موضوعات منتخب، درخواستشان را به صورت شخصی برای فرزند خود ثبت نمایند.

لیدو، کودکان، نوجوانان و جوانان

از آنجاییکه لیدو به دنبال تسهیل مسیر مادی و معنوی آموزش پیش روی نسل بعدی است، مخاطب اصلی آن، کودکان، نوجوانان و جوانان می باشد. که برای ما پاک ترین و حیاتی ترین قشر جامعه به حساب می آیند و چشم انداز ما ایجاد بستری برای آنهاست تا خود، از اساتید هم نسلان و نسلهای بعد از خود باشند.

 

فرایند لیدو

مرحله اول: نیاز سنجی

تشخیص توانایی ها، ناتوانی ها و نیازهای رده سنی ۷ تا 18 سال در همان جلسات ابتدایی توسط اساتید و مشاورین ما انجام خواهد شد. تا به تناسب هر یک از فراگیران و نیازهایشان محتوای مؤثرتری به هریک از آنها ارائه شود.

مرحله دوم:آموزش و پرورش

 لیدو بر اساس ثبت درخواست آموزش از جانب شما، باتیم مجرب و قابل اعتمادی که در بخش پروفایل اساتید می توانید با آنها آشنا شوید، دوره های آموزشی خود را به طور خصوصی، نیمه خصوصی، گروهی و …آنلاین و آفلاین، آغاز نموده در طی فرایند آموزش مشاوره های لازم جهت نیاز سنجی و تامین آن نیازها نیز از طریق هر یک از اساتید به فراگیران داده خواهد شد.

که این جلسات تا پایان دوران قرنطینه ویروس کووید _ 19، بصورت آنلاین با حداکثر ۵ نفر، و بصورت خصوصی در محل فراگیر، با حداکثر ۲ نفر برگزار می شود. و بعد از آن نیز تمامی دوره ها با توافق مدیران، در مدارس با ظرفیت حداکثر 15 نفر در هر کلاس، برگزار خواهد شد.

مرحله سوم- برآورد کیفی رشد

اساتید این پلتفرم در انتهای هر دوره گزارش کیفی روند تغییر و رشد هر فراگیر را کتباً در اختیار فراگیران و خانواده های ایشان می گذارند.